Vítejte

Jsme sdružení lidí se zájmem o fotografování a vše s tím spojené.

Tématické soutěže fotoklubu

Soutěže pořádáme pravidelně každý měsíc. Témata vybíráme sami na začátku roku. Každý soutěžící vystaví maximálně 3 fotky. Ty se očíslují a hodnotíme je body od 1-10. Výsledky jsou uvedeny v tabulce.

Linie 2018

Dne 23.1.2018 se konala soutěž, tentokrát na téma LINIE. Odborný dohled zajistil Bohouš Rosenkranz a děkujeme i za závěrečné hodnocení vybraných fotek. Z 20 fotek se nejlépe umístil Honza Halíř s krásné zachyceným točitým schodištěm. Za zmínku stojí i vysoký průměr hodnocení, jak u vítězného snímku, tak u všech ostatních. Druhé místo obsadil Zdeněk Halíř s průměrem 6,83  a třetí místo obsadil Jirka Ulrych s průměrem 6,67.

Barevná abstrakce 2017

Soutěž proběhla 13. listopadu 2011 a na stole přistálo celkem 21 fotek s opravdu zajímavými motivy. Bylo těžké rozdávat body, přesto se průměrné hodnocení vyhouplo dost vysoko. Na prvním a na třetím místě zaslouženě skončila Dáša Staňková se zajímavým pohledem na kapky. Autorka slíbila, že uspořádá workshop na toto téma. Na druhém místě se umístil Jirka Ulrych s detailem květu.

Rytmus 2017

Soutěže na téma RYTMUS se zúčastnilo 6 autorů s 18 snímky. První dvě příčky obsadil Honza Halíř a jeho nejlepší fotka měla průměr 8, tedy velmi dobré hodnocení. Na třetím místě se umístil Petr Volf.

Nadřazená kategorie: Jak pracujeme
Vytvořeno: květen 14, 2007

Dne 14.5.07 nás ve fotoklubu poctil svou návštěvou a přednáškou bývalý člen původního mladoboleslavského fotoklubu pan Doubek Bronislav, vynálezce a konstruktér panoramatického fotoaparátu. Zkonstruoval ho po sedmiletém vývoji a umožňuje pořizovat snímky na špičkové úrovni v záběrových úhlech až do 360 st. a více na svitkový film. Pomocí této kamery dokáže zhotovovat z negativů či diapozitivů fotografie do velikosti 1,25 x 6 m vcelku. Mimo jiné přispěl svými fotografiemi společně s Vlastislavem Kopřivou do knihy "Továrna ve městě - město v továrně"

more