Vytvořeno: květen 30, 2018

Mlha - jedno z nejoblíbenějších témat v našem fotoklubu. A bylo to znát na kvalitě a bodovém hodnocením. Tak tedy sešlo se 17 fotek a na prvních dvou příčkách se umístil Petr Volf, jeho mlžné nálady už dobře známe a gratulujeme. Na třetím místě skončil Břéťa Ježek s jeho již mnohokrát foceným křížkem na šumavském Zhůří. Podle jeho vyprávění je to jedna z posledních možných fotek, brzy se na tomto místě prý začne stavět, bohužel.

Těšíme se na další krásná místa zvěčněná na fotografiích.

Vytvořeno: duben 27, 2018

Zima nám připravila i letos spoustu námětů na fotografování a v tomto kole soutěže to bylo znát, zúčastnilo se 6 soutěžících s 19 snímky. Na prvním a druhém místě se umístil Jirka Ulrych. Obě fotky jsou z posilvestrovského rána, takové námrazy se v přírodě často nevyskytují, naštěstí měl autor fotoaparát při ruce. Třetí místo obsadil Petr Volf se zasněženým snímkem s nádhernou atmosférou mrazivého prosluněného dne.

Vytvořeno: únor 19, 2018

Únorová soutěž proběhla na pravidelné schůzce 19. 2. 2018 a zúčastnění přinesli celkem 16 fotek. Zvítězil Honza Halíř se 34 body a průměrem 6,8 bodu. Na druhém místě se umístil Břéťa Ježek se shodným počtem bodů a třetí místo obsadil opět Honza Halíř.

Gratulujeme.

Tabulka s podrobnými výsledky zde.

A jak se změnilo průběžné pořadí po této soutěži?

Vytvořeno: leden 22, 2018

Dne 23.1.2018 se konala soutěž, tentokrát na téma LINIE. Odborný dohled zajistil Bohouš Rosenkranz a děkujeme i za závěrečné hodnocení vybraných fotek. Z 20 fotek se nejlépe umístil Honza Halíř s krásné zachyceným točitým schodištěm. Za zmínku stojí i vysoký průměr hodnocení, jak u vítězného snímku, tak u všech ostatních. Druhé místo obsadil Zdeněk Halíř s průměrem 6,83  a třetí místo obsadil Jirka Ulrych s průměrem 6,67.

Vytvořeno: prosinec 11, 2017

Krajinářské téma s názvem Podzimní příroda se ukázalo být jako velmi oblíbené, v soutěži se sešlo 18 fotek. Na prvním příčce se umístil Břéťa Ježek s krásným snímkem ranní mlhavé krajiny, a to s průměrem 7,67 a s 61 body. Na druhém místě skončil Petr Linhart s živou fotografií a třetí místo obsadil opět Břéťa Ježek s opuštěnými lavičkami. Gratulujeme a těšíme se na další soutěž.

tabulka s podrobnými výsledky ke stažení zde.

Vytvořeno: listopad 13, 2017

Soutěž proběhla 13. listopadu 2011 a na stole přistálo celkem 21 fotek s opravdu zajímavými motivy. Bylo těžké rozdávat body, přesto se průměrné hodnocení vyhouplo dost vysoko. Na prvním a na třetím místě zaslouženě skončila Dáša Staňková se zajímavým pohledem na kapky. Autorka slíbila, že uspořádá workshop na toto téma. Na druhém místě se umístil Jirka Ulrych s detailem květu.

Vytvořeno: říjen 16, 2017

Soutěže na téma RYTMUS se zúčastnilo 6 autorů s 18 snímky. První dvě příčky obsadil Honza Halíř a jeho nejlepší fotka měla průměr 8, tedy velmi dobré hodnocení. Na třetím místě se umístil Petr Volf.

Tabulka s podrobnými výsledky je zde.

Vytvořeno: září 18, 2017

Tohle téma se ukázalo jako velmi oblíbené, už jenom vysokým počtem přihlášených fotek. Viděli jsem zde jak detaily kostelů, tichá zátiší i celkové pohledy na kostely umístěné v krajině. Na prvním místě se umístil Honza Halíř s krásným kostelním schodištěm. Na druhém místě skončil Jirka Ulrych se svým snímkem barokního areálu na Svaté Hoře v Příbrami, pořízeným na výletě s fotoklubem. Třetí místo získala Monika Vortelová s 66 body a průměrem 6,63.

Tabulka s podrobnými výsledky zde.

Vytvořeno: červen 19, 2017

Do této soutěže přihlásili účastníci 27 snímků, tedy nadprůměrný počet. Na prvním místě se umístila Šárka Svobodová a druhou a třetí příčku obsadila Monika Vortelová. Tabulku s podrobnými výsledky si můžete prohlédnout zde.

Vytvořeno: květen 15, 2017

Soutěže na téma sport se zúčastnili pouze čtyři soutěžící, přesto byly fotky kvalitní a výsledky vyrovnané. Svědčí o tom i pořadí v tabulce, první a druhé místo obsadil Petr Linhart, sportovní fotografii má vždy výbornou. Na další příčce se umístil Petr Volf, ale podělil se o ni opět s Petrem Linhartem, moc gratulujeme.