Vytvořeno: květen 23, 2019

Ano jednoduše "tři", to je název naší další tématické soutěže. Z fotek je vidět, jak mnoho trojic lze okolo sebe nalézt. Podle níže uvedených výsledků zvítězila fotka Moniky Michalcové se 49 body a s odstupem téměř 3 bodů, na druhém místě se umístil Petr Linhart (46,2 bodu) a třetí místo obsadil Petr Volf se stejným bodovým ohodnocením.

Tabulka s podrobnými výsledky zde.

Vytvořeno: únor 18, 2019

Tohle téma se naposledy v našich soutěžích objevilo v květnu 2015 s mírnou obměnou názvu, tedy černobílý svět. Nicméně téma je to velmi široké a tak je zcela na místě se do něj pustit znovu. Hodnotili jsme celkem 19 fotek a můžete posoudit sami podle náhledů, jak se tohle kolo povedlo. Na prvním místě se s vysokým průměrem 7,17 umístil Zdeněk Halíř. Druhé místo obsadil Břéťa Ježek a na třetím místě skončil Honza Halíř. Jak se nám změnilo průběžné pořadí v soutěžích zjistíte zde.

Vytvořeno: leden 21, 2019

Téma portrét se v našich soutěžích díky své oblibě opakuje už potřetí. Na 19 fotografiích, které se mimochodem nesmí opakovat je vidět kvalitativní posun a bylo těžké rozhodovat o výši přidělených bodů. Nakonec se na prvním místě umístil Jirka Ulrych s desetibodovým odskokem od druhého Mirka Polacha se 60,8 body. Třetí a čtvrté  místo obsadil Honza Halíř - tyto jeho fotky získaly stejné bodové ohodnocení 60,4.

Vytvořeno: prosinec 10, 2018

Opět je tu tématická soutěž, poslední v roce 2018 a tentokrát s názvem "Drama v krajině". Na stole bylo seřazeno 22 fotek od osmi soutěžících a zároveň porotců. Bodový průměr byl poměrně vysoký, je vidět, že toto téma "sedí" našim členům. Hodnocení dopaldo následovně. Na 1. místě se umístil Jirka Ulrych s bouřkovým mrakem nad Mladou Boleslaví, druhé místo obsadil s průměrem 7,75 Petr Linhart jako náš expert na blesky. Třetí příčka patřila opět Jirkovi Ulrychovi, který tím zúročil těžké podmínky z focení v Litoměřicích při našem společném výletu.

Průběžné výsledky tematických soutěží zde.

Vytvořeno: listopad 12, 2018

U tohoto téma jsme měli menší obavy, aby se sešlo dost fotek pro konání soutěže podle pravidel. Nakonec byly tyto obavy liché, na hodnotícím stole přistálo 21 kvalitních snímků. Některé sice mírně utíkaly od tématu, ale to se buď projevilo na bodovém hodnocení, nebo jsme prostě přivřeli oči a tolerovali to.

Nakonec s nejvíce body (60,6 b.) zvítězila fotka Petra Volfa, na druhém místě skončil Jirka Ulrych s 58,7 body a třetí místo obsadil Petr Linhart s 56 body.

Ke všem snímkům se vyjádřili jak autoři tak ostatní k tomu, co je zaujalo nebo naopak , co vidí jako chybu.

Můžete se podívat na kompletní výsledky této soutěže nebo na průběžné výsledky letošních soutěží.

Vytvořeno: říjen 15, 2018

Do této soutěže přinesli účastníci celkem 22 fotek. Na prvním místě se umístil Zdeněk Halíř s 57 body, druhé místo obsadil Jirka Ulrych, který měl o bod méně a na třetím místě zabodoval opět Zdeněk Halíř se snímkem 17. Ukázalo se, že tohle téma je většině členů dost blízké a tomu odpovídaly i výsledky hodnocení. Kompletní informace naleznete zde.

V závěru ohodnotil jednotlivé fotky Zdeněk Halíř, ostatní se připojili a přidali ke svým dílům i nějaký ten příběh nebo pocit z jejich focení. Těšíme se na další soutěž a průběžné výsledky najdete v této sekci.

Vytvořeno: září 17, 2018

Otevíráme nový ročník tématických soutěží našeho fotoklubu a to prvním kláním po prázdninách. Zúčastnění přihlásili tentokrát 20 fotek a po vyhodnocení je pořadí následující. Na prvním místě se umístil Zdeněk Halíř se snímkem č.17 a to s průměrem 7,6 a bodovým ohodnocením 45,6. Druhé místo obsadil Petr Linhart s fotkou siluety závodního cyklisty a na třetím místě skončil Petr Volf se 42 body a průměrem 7,00. Ostatní výsledky si prohlédněte v následující tabulce po otevření článku a kompletní přehled si můžete stáhnout zde.

Vytvořeno: září 04, 2018

Na první schůzce po prázdninách bylo co vyprávět, každý si přinesl spoustu zážitků a později doufáme i spoustu krásných fotek, které uvidíme třeba v klubových soutěžích. A jelikož loňská soutěž skončila v červnu, nezbývalo, než vyhodnotit konečné pořadí autorů a fotek. Výborně zpracovanou prezentaci promítnul Honza Halíř a tady jsou fotky.

Vytvořeno: červenec 07, 2018

Tak a závěrečná soutěž tohoto ročníku je tu. Poslední možnost zamíchat průběžným pořadím a také poslední setkání členů fotoklubu, i když tohle není tak docela pravda, rýsuje se setkání v ateliéru a pokus s focení portrétu s efektem dýmu a také výlet na Radouč s focením syslů. To je ale téma na jiný článek, takže zpět k soutěži. Na stole se objevilo 17 fotek a nejúspěšnější z nich byla od Zdeňka Halíře, západ slunce nad novomlýnskými nádržemi. Na druhém místě se umístil Honza Halíř a na třetím skončil Petr Volf. O fotkách promluvil Bohouš Rosenkranz.

Vytvořeno: květen 30, 2018

Mlha - jedno z nejoblíbenějších témat v našem fotoklubu. A bylo to znát na kvalitě a bodovém hodnocením. Tak tedy sešlo se 17 fotek a na prvních dvou příčkách se umístil Petr Volf, jeho mlžné nálady už dobře známe a gratulujeme. Na třetím místě skončil Břéťa Ježek s jeho již mnohokrát foceným křížkem na šumavském Zhůří. Podle jeho vyprávění je to jedna z posledních možných fotek, brzy se na tomto místě prý začne stavět, bohužel.

Těšíme se na další krásná místa zvěčněná na fotografiích.