Vytvořeno: listopad 28, 2018

U tohoto téma jsme měli menší obavy, aby se sešlo dost fotek pro konání soutěže podle pravidel. Nakonec byly tyto obavy liché, na hodnotícím stole přistálo 21 kvalitních snímků. Některé sice mírně utíkaly od tématu, ale to se buď projevilo na bodovém hodnocení, nebo jsme prostě přivřeli oči a tolerovali to.

Nakonec s nejvíce body (60,6 b.) zvítězila fotka Petra Volfa, na druhém místě skončil Jirka Ulrych s 58,7 body a třetí místo obsadil Petr Linhart s 56 body.

Ke všem snímkům se vyjádřili jak autoři tak ostatní k tomu, co je zaujalo nebo naopak , co vidí jako chybu.

Můžete se podívat na kompletní výsledky této soutěže nebo na průběžné výsledky letošních soutěží.

Vytvořeno: listopad 28, 2018

Do této soutěže přinesli účastníci celkem 22 fotek. Na prvním místě se umístil Zdeněk Halíř s 57 body, druhé místo obsadil Jirka Ulrych, který měl o bod méně a na třetím místě zabodoval opět Zdeněk Halíř se snímkem 17. Ukázalo se, že tohle téma je většině členů dost blízké a tomu odpovídaly i výsledky hodnocení. Kompletní informace naleznete zde.

V závěru ohodnotil jednotlivé fotky Zdeněk Halíř, ostatní se připojili a přidali ke svým dílům i nějaký ten příběh nebo pocit z jejich focení. Těšíme se na další soutěž a průběžné výsledky najdete v této sekci.

Vytvořeno: září 24, 2018

Otevíráme nový ročník tématických soutěží našeho fotoklubu a to prvním kláním po prázdninách. Zúčastnění přihlásili tentokrát 20 fotek a po vyhodnocení je pořadí následující. Na prvním místě se umístil Zdeněk Halíř se snímkem č.17 a to s průměrem 7,6 a bodovým ohodnocením 45,6. Druhé místo obsadil Petr Linhart s fotkou siluety závodního cyklisty a na třetím místě skončil Petr Volf se 42 body a průměrem 7,00. Ostatní výsledky si prohlédněte v následující tabulce po otevření článku a kompletní přehled si můžete stáhnout zde.

Vytvořeno: červenec 07, 2018

Tak a závěrečná soutěž tohoto ročníku je tu. Poslední možnost zamíchat průběžným pořadím a také poslední setkání členů fotoklubu, i když tohle není tak docela pravda, rýsuje se setkání v ateliéru a pokus s focení portrétu s efektem dýmu a také výlet na Radouč s focením syslů. To je ale téma na jiný článek, takže zpět k soutěži. Na stole se objevilo 17 fotek a nejúspěšnější z nich byla od Zdeňka Halíře, západ slunce nad novomlýnskými nádržemi. Na druhém místě se umístil Honza Halíř a na třetím skončil Petr Volf. O fotkách promluvil Bohouš Rosenkranz.

Vytvořeno: květen 30, 2018

Mlha - jedno z nejoblíbenějších témat v našem fotoklubu. A bylo to znát na kvalitě a bodovém hodnocením. Tak tedy sešlo se 17 fotek a na prvních dvou příčkách se umístil Petr Volf, jeho mlžné nálady už dobře známe a gratulujeme. Na třetím místě skončil Břéťa Ježek s jeho již mnohokrát foceným křížkem na šumavském Zhůří. Podle jeho vyprávění je to jedna z posledních možných fotek, brzy se na tomto místě prý začne stavět, bohužel.

Těšíme se na další krásná místa zvěčněná na fotografiích.

Vytvořeno: duben 27, 2018

Zima nám připravila i letos spoustu námětů na fotografování a v tomto kole soutěže to bylo znát, zúčastnilo se 6 soutěžících s 19 snímky. Na prvním a druhém místě se umístil Jirka Ulrych. Obě fotky jsou z posilvestrovského rána, takové námrazy se v přírodě často nevyskytují, naštěstí měl autor fotoaparát při ruce. Třetí místo obsadil Petr Volf se zasněženým snímkem s nádhernou atmosférou mrazivého prosluněného dne.

Vytvořeno: únor 19, 2018

Únorová soutěž proběhla na pravidelné schůzce 19. 2. 2018 a zúčastnění přinesli celkem 16 fotek. Zvítězil Honza Halíř se 34 body a průměrem 6,8 bodu. Na druhém místě se umístil Břéťa Ježek se shodným počtem bodů a třetí místo obsadil opět Honza Halíř.

Gratulujeme.

Tabulka s podrobnými výsledky zde.

A jak se změnilo průběžné pořadí po této soutěži?

Vytvořeno: leden 22, 2018

Dne 23.1.2018 se konala soutěž, tentokrát na téma LINIE. Odborný dohled zajistil Bohouš Rosenkranz a děkujeme i za závěrečné hodnocení vybraných fotek. Z 20 fotek se nejlépe umístil Honza Halíř s krásné zachyceným točitým schodištěm. Za zmínku stojí i vysoký průměr hodnocení, jak u vítězného snímku, tak u všech ostatních. Druhé místo obsadil Zdeněk Halíř s průměrem 6,83  a třetí místo obsadil Jirka Ulrych s průměrem 6,67.

Vytvořeno: prosinec 11, 2017

Krajinářské téma s názvem Podzimní příroda se ukázalo být jako velmi oblíbené, v soutěži se sešlo 18 fotek. Na prvním příčce se umístil Břéťa Ježek s krásným snímkem ranní mlhavé krajiny, a to s průměrem 7,67 a s 61 body. Na druhém místě skončil Petr Linhart s živou fotografií a třetí místo obsadil opět Břéťa Ježek s opuštěnými lavičkami. Gratulujeme a těšíme se na další soutěž.

tabulka s podrobnými výsledky ke stažení zde.

Vytvořeno: listopad 13, 2017

Soutěž proběhla 13. listopadu 2011 a na stole přistálo celkem 21 fotek s opravdu zajímavými motivy. Bylo těžké rozdávat body, přesto se průměrné hodnocení vyhouplo dost vysoko. Na prvním a na třetím místě zaslouženě skončila Dáša Staňková se zajímavým pohledem na kapky. Autorka slíbila, že uspořádá workshop na toto téma. Na druhém místě se umístil Jirka Ulrych s detailem květu.