Vytvořeno: únor 27, 2020

Další soutěž na téma vybrané podle nových pravidel - proto ten nezvykle dlouhý název. Zvětšila se tím možnost trefit se do tématu. To se více či méně povedlo celkem 22 snímkům. Zvítězil Petr Linhart s 57,1 body a průměrem 7,14. Na druhém místě skončil Mirek Polach a třetí místo patří opět Petrovi Linhartovi. Po soutěži se vítěz soutěže ujal hodnocení jednotlivých soutěžních fotek.

Vytvořeno: leden 20, 2020

První soutěž v roce 2020 nese název černobílý portrét. I přesto, že účast nebyla velká, fotky byly kvalitní. První místo obsadil Petr Linhart s 58,3 body a průměrem 7,29. Na druhou příčku se vyhoupl Zdeněk Chytka jako nováček ve fotoklubu a na  třetím místě skončil Zdeněk Halíř.

Vytvořeno: prosinec 09, 2019

Na hodnotícím stole se nám zazelenalo a k oznámkování bylo připraveno 20 fotografií. Kde všude se dá najít zelená barva a její odstíny, posuďte sami. Na prvním místě se umístil Jirka Ulrych s 62,7 body a průměrem 7,83. Na druhém místě skončil Honza Halíř se zajímavou abstraktní ateliérovkou a třetí příčku obsadil Břéťa Ježek.

Vytvořeno: listopad 11, 2019

V tichém městě se architektura dobře fotí, je to vidět na soutěžních fotkách, i na jejich počtu - dvacet jedna. Na první místo se vyhoupl Jirka Ulrych se svým západem slunce Na Karmeli v Mladé Boleslavi. Druhé místo obsadil Honza Halíř a třetí místo Zdeněk Halíř.

Vytvořeno: září 30, 2019

Nová témata kopírující internetovou soutěž se rozjíždí prvním s názvem nedotčená příroda. Menší účast v soutěži rozhodně nesnížila kvalitu fotek. Na prvním místě skončil Zdeněk Halíř se 45,6 body a vysokým průměrem 7,6. Druhou příčku obsadil Tomáš Bonhard, který se stal členem fotoklubu nedávno. Na třetím místě skončil Břéťa Ježek.

Vytvořeno: květen 23, 2019

Ano jednoduše "tři", to je název naší další tématické soutěže. Z fotek je vidět, jak mnoho trojic lze okolo sebe nalézt. Podle níže uvedených výsledků zvítězila fotka Moniky Michalcové se 49 body a s odstupem téměř 3 bodů, na druhém místě se umístil Petr Linhart (46,2 bodu) a třetí místo obsadil Petr Volf se stejným bodovým ohodnocením.

Tabulka s podrobnými výsledky zde.

Vytvořeno: únor 18, 2019

Tohle téma se naposledy v našich soutěžích objevilo v květnu 2015 s mírnou obměnou názvu, tedy černobílý svět. Nicméně téma je to velmi široké a tak je zcela na místě se do něj pustit znovu. Hodnotili jsme celkem 19 fotek a můžete posoudit sami podle náhledů, jak se tohle kolo povedlo. Na prvním místě se s vysokým průměrem 7,17 umístil Zdeněk Halíř. Druhé místo obsadil Břéťa Ježek a na třetím místě skončil Honza Halíř. Jak se nám změnilo průběžné pořadí v soutěžích zjistíte zde.

Vytvořeno: leden 21, 2019

Téma portrét se v našich soutěžích díky své oblibě opakuje už potřetí. Na 19 fotografiích, které se mimochodem nesmí opakovat je vidět kvalitativní posun a bylo těžké rozhodovat o výši přidělených bodů. Nakonec se na prvním místě umístil Jirka Ulrych s desetibodovým odskokem od druhého Mirka Polacha se 60,8 body. Třetí a čtvrté  místo obsadil Honza Halíř - tyto jeho fotky získaly stejné bodové ohodnocení 60,4.

Vytvořeno: prosinec 10, 2018

Opět je tu tématická soutěž, poslední v roce 2018 a tentokrát s názvem "Drama v krajině". Na stole bylo seřazeno 22 fotek od osmi soutěžících a zároveň porotců. Bodový průměr byl poměrně vysoký, je vidět, že toto téma "sedí" našim členům. Hodnocení dopaldo následovně. Na 1. místě se umístil Jirka Ulrych s bouřkovým mrakem nad Mladou Boleslaví, druhé místo obsadil s průměrem 7,75 Petr Linhart jako náš expert na blesky. Třetí příčka patřila opět Jirkovi Ulrychovi, který tím zúročil těžké podmínky z focení v Litoměřicích při našem společném výletu.

Průběžné výsledky tematických soutěží zde.

Vytvořeno: listopad 12, 2018

U tohoto téma jsme měli menší obavy, aby se sešlo dost fotek pro konání soutěže podle pravidel. Nakonec byly tyto obavy liché, na hodnotícím stole přistálo 21 kvalitních snímků. Některé sice mírně utíkaly od tématu, ale to se buď projevilo na bodovém hodnocení, nebo jsme prostě přivřeli oči a tolerovali to.

Nakonec s nejvíce body (60,6 b.) zvítězila fotka Petra Volfa, na druhém místě skončil Jirka Ulrych s 58,7 body a třetí místo obsadil Petr Linhart s 56 body.

Ke všem snímkům se vyjádřili jak autoři tak ostatní k tomu, co je zaujalo nebo naopak , co vidí jako chybu.

Můžete se podívat na kompletní výsledky této soutěže nebo na průběžné výsledky letošních soutěží.