Jsme sdružení lidí se zájmem o fotografování a vše s tím spojené.

Tématické soutěže fotoklubu

Soutěže pořádáme pravidelně každý měsíc. Témata vybíráme sami na začátku roku. Každý soutěžící vystaví maximálně 3 fotky. Ty se očíslují a hodnotíme je body od 1-10. Výsledky jsou uvedeny v tabulce.

Stromy 2018

Tak a závěrečná soutěž tohoto ročníku je tu. Poslední možnost zamíchat průběžným pořadím a také poslední setkání členů fotoklubu, i když tohle není tak docela pravda, rýsuje se setkání v ateliéru a pokus s focení portrétu s efektem dýmu a také výlet na Radouč s focením syslů. To je ale téma na jiný článek, takže zpět k soutěži. Na stole se objevilo 17 fotek a nejúspěšnější z nich byla od Zdeňka Halíře, západ slunce nad novomlýnskými nádržemi. Na druhém místě se umístil Honza Halíř a na třetím skončil Petr Volf. O fotkách promluvil Bohouš Rosenkranz.

V mlze 2018

Mlha - jedno z nejoblíbenějších témat v našem fotoklubu. A bylo to znát na kvalitě a bodovém hodnocením. Tak tedy sešlo se 17 fotek a na prvních dvou příčkách se umístil Petr Volf, jeho mlžné nálady už dobře známe a gratulujeme. Na třetím místě skončil Břéťa Ježek s jeho již mnohokrát foceným křížkem na šumavském Zhůří. Podle jeho vyprávění je to jedna z posledních možných fotek, brzy se na tomto místě prý začne stavět, bohužel.

Těšíme se na další krásná místa zvěčněná na fotografiích.

Námrazy 2018

Zima nám připravila i letos spoustu námětů na fotografování a v tomto kole soutěže to bylo znát, zúčastnilo se 6 soutěžících s 19 snímky. Na prvním a druhém místě se umístil Jirka Ulrych. Obě fotky jsou z posilvestrovského rána, takové námrazy se v přírodě často nevyskytují, naštěstí měl autor fotoaparát při ruce. Třetí místo obsadil Petr Volf se zasněženým snímkem s nádhernou atmosférou mrazivého prosluněného dne.

Nadřazená kategorie: O fotoklubu
Vytvořeno: září 04, 2018

Na první schůzce po prázdninách bylo co vyprávět, každý si přinesl spoustu zážitků a později doufáme i spoustu krásných fotek, které uvidíme třeba v klubových soutěžích. A jelikož loňská soutěž skončila v červnu, nezbývalo, než vyhodnotit konečné pořadí autorů a fotek. Výborně zpracovanou prezentaci promítnul Honza Halíř a tady jsou fotky.