Jsme sdružení lidí se zájmem o fotografování a vše s tím spojené.

Tématické soutěže fotoklubu

Soutěže pořádáme pravidelně každý měsíc. Témata vybíráme sami na začátku roku. Každý soutěžící vystaví maximálně 3 fotky. Ty se očíslují a hodnotíme je body od 1-10. Výsledky jsou uvedeny v tabulce. Jednou ročně sečteme výsledky všech soutěží a tři nejlepší dostanou diplom a věcné dary.

Portrét 2019

Téma portrét se v našich soutěžích díky své oblibě opakuje už potřetí. Na 19 fotografiích, které se mimochodem nesmí opakovat je vidět kvalitativní posun a bylo těžké rozhodovat o výši přidělených bodů. Nakonec se na prvním místě umístil Jirka Ulrych s desetibodovým odskokem od druhého Mirka Polacha se 60,8 body. Třetí a čtvrté  místo obsadil Honza Halíř - tyto jeho fotky získaly stejné bodové ohodnocení 60,4.

Drama v krajině 2018

Opět je tu tématická soutěž, poslední v roce 2018 a tentokrát s názvem "Drama v krajině". Na stole bylo seřazeno 22 fotek od osmi soutěžících a zároveň porotců. Bodový průměr byl poměrně vysoký, je vidět, že toto téma "sedí" našim členům. Hodnocení dopaldo následovně. Na 1. místě se umístil Jirka Ulrych s bouřkovým mrakem nad Mladou Boleslaví, druhé místo obsadil s průměrem 7,75 Petr Linhart jako náš expert na blesky. Třetí příčka patřila opět Jirkovi Ulrychovi, který tím zúročil těžké podmínky z focení v Litoměřicích při našem společném výletu.

Průběžné výsledky tematických soutěží zde.

Makro 2018

U tohoto téma jsme měli menší obavy, aby se sešlo dost fotek pro konání soutěže podle pravidel. Nakonec byly tyto obavy liché, na hodnotícím stole přistálo 21 kvalitních snímků. Některé sice mírně utíkaly od tématu, ale to se buď projevilo na bodovém hodnocení, nebo jsme prostě přivřeli oči a tolerovali to.

Nakonec s nejvíce body (60,6 b.) zvítězila fotka Petra Volfa, na druhém místě skončil Jirka Ulrych s 58,7 body a třetí místo obsadil Petr Linhart s 56 body.

Ke všem snímkům se vyjádřili jak autoři tak ostatní k tomu, co je zaujalo nebo naopak , co vidí jako chybu.

Můžete se podívat na kompletní výsledky této soutěže nebo na průběžné výsledky letošních soutěží.

Nadřazená kategorie: Jak pracujeme
Vytvořeno: leden 27, 2019

Jako vždy si konec roku zpestřujeme vzájemným darováním PFek. Zde jsou.

• Šárka Svobodová
  • Petr Linart