Vytvořeno: říjen 09, 2018

Počet účastníků: občas až 7 osob

Termín výletu: 28. - 30. září 2018

Opět po roce jsme vyrazili na toulky českou krajinou s fotovýbavou na zádech. Tentokrát jsme zamířili do oblasti okolo Litoměřic, s ubytováním přímo ve městě v krásném hotelu Apollón nedaleko centra. Naším častým cílem byly kopce nad městem vedle Radobýlu poblíž Malíče s překrásnými výhledy na

Vytvořeno: listopad 17, 2017

Výlet do okolí Kořenova. Prochodili jsme kus Jizerky, zavítali jsme na Mumlavský vodopád. První den počasí pod mrakem beze srážek. Světlo hraniční pro focení vody s dlouhými časy na Mumlavě. V sobotu večer začalo hustě sněžit a v neděli za mírného sněžení jsme prošli okolí Safírového potoka na Jizerce.

Vytvořeno: říjen 20, 2016

Termín: 20. - 23. 10. 2016
Počet účastníků: 9
Místo: penzion Nad hradbami, Žlutice, karlovarsko

Motto "Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky" v tomto případě neplatí a to proto, že se nám vloni výlet a penzion Pod hradbami natolik zalíbil, že jsme se sem po roce vrátili. Koneckonců krajina je na fotografiích pokaždé jiná, mění se počasí, světlo, úhel pohledu a míst, které lze v této oblasti je také mnoho. Doprovázela nás také tak očekávaná ranní mlha, takže jsme se dostatečně "vyřádili.

Vytvořeno: květen 16, 2016

Termín: 6. - 8. 5. 2016
Počet účastníků: 11
Místo: penzion Jana, Hrubá Skála, Český ráj

Co říká Wikipedie?
Hruboskalsko je přírodní rezervace vyhlášená 22. dubna 1998. S plochou 219,2 ha patří k největším skalním městům v Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Důvodem ochrany je rozsáhlé skalní město se zachovalými reliktními bory. Hruboskalské skalní město zahrnuje stovky skalních masivů i samostatné věže, které dosahují výšky až 60 m. Je také významnou turistickou oblastí. Mezi nejznámější památky patří zámek Hrubá skála, který byl postaven na skalním masivu již ve 14. století a hrad Valdštejn. Na skalních masivech je vybudováno mnoho vyhlídkových míst jako je Mariánská vyhlídka, vyhlídka na Kapelu, vyhlídka u Lvíčka a další, odkud mohou fotografové zaznamenávat impozantní skalní útvary a velmi často i horolezce zdolávající okolní věže. Díky pramenům Hruboskalska bohatým na vápenaté ionty zde vznikly lázně Sedmihorky.

Vytvořeno: říjen 23, 2015

Termín: 23. - 25. 10. 2015
Počet účastníků: 15
Místo: penzion Nad hradbami, Žlutice, karlovarsko

Co do rozlohy, patří Karlovarský kraj k nejmenším krajům, je však doslova napěchován, přírodními, kulturními a církevními památkami. Za zmínku určitě stojí hrady a zámky Bečov nad Teplou, Chyše, Valeč, Rabštejn atd. U města Žlutice se vydejte cestou z vesnice Polom asi 2,5km polní cestou k zaniklé vesnici Skoky. Najdete zde polorozpadlý kostel, bývalou hospodu, hřbitov a tragický příběh této vesnice napsaný na zašedlých informačních tabulkách. Počasí bylo turisticky krásné, jako fotografové bychom ale přivítali trochu té mlhy a mraků, no snad příště.
 Sobotní večer nám zpříjemnil Jirka Janovský svojí prezentací z cesty do Uzbekistánu a Libanonu, děkujeme.
Foto Jiří Ulrych Foto Honza Halíř

Vytvořeno: říjen 25, 2014

Termín: 25. - 28. října 2014
Počet účastníků: 16
Místo: penzion Romantik, Rožmberk nad Vltavou

Jižní Čechy skýtají nepřeberné množství fotografických námětů a platí to obzvlášť i o oblasti českokrumlovské. Vybrali jsme ubytování v penzionu Romantik na kraji městečka Rožmberk s výhledem na stejnojmenný hrad, který jsme také hned po sobotním příjezdu navštívili. Krásná křivka Vltavy lemující malebné domky byla odměnou. V pohledu z výšky hradu neruší žádný panelák ani továrna. V plánu je ranní focení ze stejného místa, všichni jsou natěšeni na mlhu, která je zde v tomto období téměř pravidlem. Avšak druhý den se mlžný opar nedostavil, předpověď je jasno na celý prodloužený víkend a tak se vydáváme na další lokality, Zátoň, Český Krumlov, Vyšší Brod, Přední Výtoň atd.
Večery po výletech jsme trávili v penzionu u dobrých vín před promítacím plátnem. Fotky z dalekých cest našich členů nás inspirovali do dalších dní.
Nakonec se určitě pár dobrých snímků objeví v soutěžích a na výstavách. Budeme se těšit.

Vytvořeno: duben 19, 2013

Termín:
19. - 21. 4. 2013
Jarní výlety se již staly tradicí, letos jsme se vydali do krajiny Českého středohoří, krajiny plné nádherných nezalesněných kopců sopečného původu, ze kterých se otevírají výhledy do malebné krajiny. Ubytování zajistil Mirek Polach v penzionu Hudebka poblíž centra Loun, odtud jsme pak vycházkou navštívili uličky starého města a dále pak vyjížděli na výlety do okolí. Počasí v sobotu nebylo ideální, odpoledne jsme i zmokli, krajina byla i v neděli v mírném oparu, nejlépe se tedy fotografovala architektura a detaily. Všichni jsme zvědaví na fotky, jistě některé uvidíme i v soutěžích.

Vytvořeno: říjen 21, 2012

O víkendu 19. - 21. října 2012 jsme s částí fotoklubu procestovali město Jindřichův Hradec a jeho okolí. Páteční provoz nebyl navzdory obavám tak hrozný, takže okolo osmé večerní jsme se ubytovali ve stylové penzionu U tkadlen, na břehu Nežárky přímo pod hradbami zámku a ihned jsme otestovali nedalekou hospůdku Pod hradbami.  Důvodem bylo samozřejmě plánování nadcházejícího dne, i když jsme ocenili také produkty jednoho z nejstarších pivovarů v Česku s názvem Černá hora.