Vytvořeno: říjen 02, 2012

Fotografování se věnuje již od mládí a stalo se jejím velkým koníčkem. S ním zapomene na všední starosti a užívá si momentální radost z mimořádných a často nečekaných, úžasných pohledů, které se jí naskytnou. Občas zůstane ohromeně stát, když vidí tu hru barev a stínů, zapomíná stisknout spoušť a jen se tak kochá …

Nejraději fotí Bezděz a Bělou pod Bezdězem, odkud pochází. Jsou to náměty vypadající stejně, ale pokaždé jsou jiné a vždy ji něčím překvapí.

Vytvořeno: červen 29, 2020

Focení se věnuje od mládí. Začínal fotit s fotoaparátem Zenit a Pratica. Od roku 2018 se focení věnuje více a snaží se v této oblasti vzdělávat. Jeho hlavní témata fotografií jsou portrét, glamour a divadelní fotografie.

Vytvořeno: říjen 02, 2012

K fotografování měl blízko už jako malý, ale sám fotí až od roku 2005, kdy začal dokumentovat své cesty po Evropě. Od roku 2006 začal fotit i v Česku a navštěvovat fotoklub v Mladé Boleslavi.

Fotografie krajiny v posledních letech střídá s různými motivy a snaží se především vyhledávat jednoduchost a krásu v obyčejném světě kolem. Od roku 2008 také fotí portrét a akt, ke kterým se stále rád vrací.

Vytvořeno: říjen 02, 2012

Systematicky fotografuje od roku 1999. K nejoblíbenějším námětům patří krajina a krajinný detail, příležitostně pak makro a nalezená zátiší. Fotografování spojuje s poznáváním nových krajů, ale rád se vrací na známá místa, aby zde zachytil často neopakovatelnou světelnou atmosféru.

Další fotografie z jeho tvorby můžete shlédnout na internetových stránkách.

Vytvořeno: říjen 02, 2012

čestný člen

Fotografie mu přináší potěšení a uspokojení od roku 1978. Pracuje analogovou technikou a posledních deset let pouze černobíle. Na oblíbené téma krajiny používá fotoaparáty od kinofilmu po formát 6x9.

 

Vytvořeno: říjen 02, 2012

Fotografování se vážněji věnuje od roku 2000. Je členem fotoklubu Sokol od roku 2001.

Zpočátku se účastnil velehorských expedic a vydával kalendáře, od roku 2005 se specializuje na fotografování evropských orchidejí.

 

Vytvořeno: říjen 02, 2012

Fotografování ho provází od fotokroužku na základní škole. Od začátku devadesátých let byla dvacetiletá přestávka.

Návrat byl o to lepší, že se stává členem fotoklubu. Tady dostává práce správný směr a řád. Věnuje se většinou fotografování přírody a krajinného detailu. K toulání přírodou dnes používá jízdní kolo. Fotografování a cyklistiku považuje za čisté radosti svého života.

Pomalu opouští analogovou techniku a věnuje se více digitální fotografii.

 

Vytvořeno: říjen 02, 2012

čestný člen

Od roku 2005 člen Asociace profesionálních fotografů ČR. V roce 1976 začal svoji uměleckou dráhu vstupem do fotoklubu DK ROH AZNP v Mladé Boleslavi (nyní fotoklub SOKOL MB). Absolvoval LK - výtvarná fotografie dále na Institutu výtvarné fotografie v Praze.

Vytvořeno: říjen 02, 2012

čestný člen

K vážnému zájmu o fotografii ho přivedl v roce 1998 dnes již zaniklý časopis PhotoLife. Fotografuje především krajinu a přírodu v okolí svého bydliště, ale i na svých cestách.

Vytvořeno: říjen 02, 2012

O fotografii se začal zajímat v roce 1978 díky svému otci a později jeho zájem prohloubil učitelZDŠ p.Hylmar Z. Fotografování a práce ve fotokomoře jej uchvátila natolik, že se v podstatě nezajímal o nic jiného. Jeho prvním vlastním fotoaparátem byla Vilia a fotil v podstatě vše, hlavně však dění okolo sebe. Fotografování se postupně stalo jeho největším koníčkem.

Vytvořeno: říjen 02, 2012

Fotografovat se v dětství učil od svého otce. Až do roku 2003 používal analogové přístroje. Od tohoto roku přešel na digitální techniku, kterou musel začít používat díky práci pro archivy.

Ve své volné tvorbě fotografuje převážně Český ráj a jeho dominantu Trosky.

 

Vytvořeno: říjen 02, 2012

Jejím minimalistickým přístupem k fotografování,který se projevuje již při volbě technického vybavení, nejraději objevuje skryté světy detailu a nechává se unášet do světa abstrakce. Má ráda, když se věci zdají být něčím jiným, než ve skutečnosti jsou. Fotografování je jejím koníčkem, který využívá i ve svém profesním životě. Její zájem o vizuální kulturu je protkán cestou edukace, ve které spolupracuje s rozmanitou věkovou skupinou.

 

Vytvořeno: říjen 02, 2012

Fotografovat začal v dětství fotoaparátem Pionýr. Členem fotoklubu se stal v roce 1982. Po dokončení Pražské fotografické školy začal pracovat jako fotograf v AZNP.

V roce 1992 zakládá firmu AZ FOTO MB. Člen Asociace profesionálních fotografů. Oblíbená témata - sport, reportáž a letecká fotografie.

 

Vytvořeno: říjen 02, 2012

Členem fotoklubu od roku 1976.

Po studiích na Pražské fotografické škole (prof. Šmok a dr. Vlášek) a na Institutu výtvarné fotografie (prof.Birgus) pracoval ve fotoklubu Domu kultury jako umělecký vedoucí (1989–1991).

Po roce 1989 profesionální fotograf.

Ve výtvarné fotografii oblíbené téma reportáž, krajina a její detail.

 

Vytvořeno: říjen 02, 2012

Fotografuje již od dětství, kdy se učila na fotoaparátu Flexaret. Postupně přešla na digitální fotografii, absolvovala fotografický kurz a dále už je jenom samoukem. Ráda cestuje, zejména po Asii, takže na svých snímcích zachycuje neopakovatelné okamžiky z cest, přírodní krásy, zajímavé tváře lidí, detaily rostlin, odlišnou architekturu. Výlety s fotoaparátem jsou už životní styl. Fotografování se prolíná  i s malířskou tvorbou, ve které se rovněž odráží motivy z Asie.

 

Vytvořeno: říjen 02, 2012

Kouzlo fotografie objevoval ve fotokomoře díky svému otci už jako malý kluk. Díky němuexponoval své první snímky a získal zkušenosti s technikou focení i vyvolání. Vážněji se pak k focení dostal o mnoho let později, v období, kdy se začala postupně objevovat digitální fotografie. K té se nakonec přiklonil, i když klasickou má stále rád a snaží se zachovávat stará pravidla z analogu, zvláště dnes, kdy nízké náklady na snímek svádí ke „cvakání“ namísto fotografování.

Vytvořeno: říjen 02, 2012

Fotografovat začal v roce 1978 pouze do rodinného alba. Vážněji se fotografování věnuje od roku 2002a členem fotoklubu se stává v roce 2008. Nejraději fotografuje krajinu, krajinný detail, nebo nalezené zátiší. K jeho oblíbeným místům pro fotografování patří hlavně Šumava, Jizerské hory, nebo Český ráj, ale i jiná místa, kam se rád vrací a fotí proměny přírody.

Fotí stále na černobílý film od kinofilmu po střední formát 6 x 7 cm. Své snímky si sám zpracovává, od vyvolání negativu až po finální fotografii. Digitální fotografii se ale nevyhýbá a od roku 2014 používá pro barevné snímky digitální zrcadlovku Canon. Pobyt v přírodě s fotoaparátem a případně na kole, protože autem se všude dostat nelze, je pro něj obrovský relax a jak se říká, „dobíjení baterek“.