Výlet do Jindřichova Hradce

in Výlety
Vytvořeno: říjen 21, 2012

O víkendu 19. - 21. října 2012 jsme s částí fotoklubu procestovali město Jindřichův Hradec a jeho okolí. Páteční provoz nebyl navzdory obavám tak hrozný, takže okolo osmé večerní jsme se ubytovali ve stylové penzionu U tkadlen, na břehu Nežárky přímo pod hradbami zámku a ihned jsme otestovali nedalekou hospůdku Pod hradbami.  Důvodem bylo samozřejmě plánování nadcházejícího dne, i když jsme ocenili také produkty jednoho z nejstarších pivovarů v Česku s názvem Černá hora.

Druhý den se plán do puntíku splnil, počasí nám vyloženě přálo, inverzní mlha, teplota okolo 8 stupňů, takže zámecký park, posezónní uličky pod hradbami se přímo nabízely k fotografování. Inverzní ráz počasí ostatně vydržel až do neděle, přišly tedy na řadu i kdejaké pavučinky, někteří členové vycestovali do Novohradských hor za sluncem, jiní se uchýlili do muzeí a náleven.
Domů jsme odjížděli sice prochladlí, ale s dobrým pocitem, že si odvážíme hezké vzpomínky a pár možná výstavních fotek. Těšíme se tedy na další výlet. JU

Fotky obstarali Honza Halíř, Zdeněk Halíř a Jirka Ulrych

• J. Hradec_1