1980

Vytvořeno: leden 01, 1980

Pravidelně jsou pořádány výstavy, členové se prezentují v Sudkově mapovém okruhu, celostátních soutěžích zájmové činnosti a podobně. Zvláště v Sudkově mapovém okruhu klub získává dobrá umístění a někteří členové i vítězná místa. Kopecký A. vítězí ve 22. ročníku a Holan B. pak ve 30. a 32. ročníku.

Mezi nejvýznamnější akce však patří pořádání celorepublikové sotěže pod názvem finále mapových okruhů. O tuto akci se zasloužil především tehdejší předseda Kopecký Karel st.. Je třeba také připomenout práci pana Brandejského J. jako pečlivého hospodáře fotoklubu a paní Pánkové E., která dělala něco jako dohled nad fotoklubem a organizačně pomáhala s výstavami, pozvánkami, plakáty atd.

Významná je mnohaletá spolupráce s Fotoklubem UKDŽ Praha. Mezi významnými hosty jsou např. prof. Karel Plicka, kterému jsme jako jediný fotoklub v republice uspořádali výstavu u příležitosti výročí jeho narození. Dalším významným hostem byl prof. L. Baran. Tehdejší vedení Kulturního domu umožnilo řadě členů studium na institutech výtvarné fotografie v Opavě a v Praze.