Linhart Petr

O fotografii se začal zajímat v roce 1978 díky svému otci a později jeho zájem prohloubil učitelZDŠ p.Hylmar Z. Fotografování a práce ve fotokomoře jej uchvátila natolik, že se v podstatě nezajímal o nic jiného. Jeho prvním vlastním fotoaparátem byla Vilia a fotil v podstatě vše, hlavně však dění okolo sebe. Fotografování se postupně stalo jeho největším koníčkem.

Se stoupajícím zájmem se během let téma zúžilo na sport, reportáž a dokument, kde se snaží zachytit neopakovatelné okamžiky na fotografii, především pak pohyb vyjádřený na fotografii.

Od roku 1984 je členem mladoboleslavského Fotoklubu (později Fotoklub Sokol MB) a od roku 2009 členem NikonClubu.

Tradice značky ho zaujala v takové míře, že od roku 1994 sbírá prospekty a později i fotoaparáty NIKON.