2004

Vytvořeno: leden 01, 2004

Problémy s prostorami ke společným schůzkám byly vyřešeny v roce 2004 kdy se fotoklub stává členem České obce sokolské od té doby nese název fotoklub Sokol Mladá Boleslav. Tím se mohla klubová činnost dále rozvíjet. Přicházejí další zájemci o fotografii (Halíř Jan, Ježek B., Malý J., Svobodová Š., Volf P. a další. Mnozí z členů se účastní soutěží pořádaných celostátními fotografickými časopisy s velmi významnými úspěchy v podobě získání řady předních umístění. Jmenujme alespoň V. Kuřátka (Foto Art, Photo life) B. Holana, Z. Halíře, J. Kvapila, J. Zemana M. Němečkovou (Photo life). Jako velmi úspěšnou lze hodnotit také účast našich členů v celé řadě fotografických soutěží (Zemský ráj, Zaostřeno na Jizerky, Plaská Lípa, Štíty V. Heckela, OKA-mžiky Pardubice) za všechny jmenujme I. Benešovou, Š. Svobodovou.

Fotografie některých členů se objevují také jako ilustrace v odborných knihách (Halíř, Kopřiva, Kuřátko, Linhart, Polach) nebo v turistických průvodcích zejména (Halíř, Kuřátko). Většina z nás jsou krajináři, proto nepřekvapí, že někteří vydávají své autorské kalendáře (Halíř Z., Halíř J., Holan, Janovský, Linhart, Kuřátko, Svobodová, Polach). Jako úspěch lze považovat vydání autorských knih fotografií Máchův kraj poetický od Z. Halíře a V. Kuřátka v roce 2011 Toulky nad mladoboleslavskem od M. Polacha v roce 2015 (nyní se chystá již druhé vydání) a Český ráj-Trosky od S. Loudáta v roce 2016.

V rámci klubu organizujeme již několik let po sobě tematickou soutěž, která se skládá z devíti částí - témat. Mimo krajinářských témat se nevyhýbáme tématům abstraktnějším, jako třeba Dvojice, Linie, Makro, Detail. Fotografování portrétu, sportu, architektury nebo počasí má za cíl rozvíjet kreativitu členů. Každý z nás, i když se specializuje převážně na určitý fotografický žánr, si může vyzkoušet i témata odlišná.

Rok 2017_1